5.10.2011

Gün Olur Bu Rüyadan Bende Geçerim O Gün Sende Bitersin...

Olmuyor...
Ne yapsam olmuyor...
Çok mu gördün hevesleri...
Hasret senden yana sevda senden yana,
Değişmedin kaderim.
Hep mi hüsran bana hep mi veda...
Yok mu sende hiç deva!

Her aşk mücadeleler yüzünden kan ter içinde kalır ve dirayetsiz kalıp boynu bükülen sevgi, çaresizliğe teslim olup bitti der. İki kişiden biri sinirini kötü sözlerle atar dışarı ve ayrılık her zaman sevginin kalbini kırarak biter... Sevginin kalbini kırmak, kainatın ahını almaya benzer. İki taraftan biri için bunun bir bedeli olur. Ömür boyu boğazında gizli bir el... Belkide böyle hayal etmek onun bu histen kurtulamayacağını bilmek iyi hissetmeye neden olacağından hep böyle olacağını düşünürüm...

Dur! dedim.
Durduralım dedim. Çünkü her aşk bir yol bulup akmak ister. Bulmak ister kendini yeri olsun, adı olsun, duyulsun ister... Ve bir kişi hep basiretli çıkar yaşanılacağı önceden sezer burdan sonrası bize hayır getirmeyecek bitmeli der... Yaşananlar anlamlıydı ve öyle kalmalıydı... Herkes olmamak için ağır başlı ve iyi günün hatrında anlamlı sonlanmalıydı...Anlatamadım. O da anlatamadığına inandı. Velhasıl biz birbirimizi anlamadık. Kimin haklı olduğunun hiçbir önemi yok! Sevginin boynunu büktük biz.
İstemeden...
İyi bitsin demekle olmuyormuş. Ayrılık her zaman sevginin kalbini kırarak bitiyormuş.
Keşke bunu hiç öğrenmeseydim...

*Dinlenesi
*Dinlenesi
*Ve bir şiir...

6 yorum:

 1. Yolun başı ayrılıkmış zaten, ne anlamak nede anlamlandırmak mümkün bu gidişi. Öyleyse hiç aldırmadan ayrılığın özünden, ayrılmanın derdinden, ayrıklığın kendinden ayrılarak, yeniden var olmanın doyumsuzluğuna doğru ama hiç duraksamadan, gidebildiğin kadar gitmelidir. Derim.
  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 2. Mahmut Emin;

  Çok anlamlı bir paylaşım oldu... Çok haklısınız...

  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Parasız mutlu adsız..5 Ekim 2011 17:40

  Ayrılıkta sevdaya dair ayrılanlar hala sevgili...

  Ayrılıklar da öfke , kızgınlık , sinirle dökülen sözcüklerin mutluyken çıkmamasından insan karşısındaki kişinin acaba birlikteyken , yada , hayatımız ikimiz olunca da dökülebilirmiydi diye düşünmüyor değil.

  Benim hakkımda arkamdan yada yüzüme söylenen hiçbir sözün beni fişeklemesini izin vermiyorsam laf edecek sözlerim olmadığından değil. Lakim bir söze bakarım , bir de söylene hikayesini uygularım..

  YanıtlaSil
 4. Parasız mutlu;

  Yani öyle bi yazmışsın ki sanki bana tepkilisin :):)

  YanıtlaSil
 5. Ayrılık ölümden betermiş.. Çok zor ... çok zor..

  YanıtlaSil
 6. Profösör;

  Hayatını kolaylaştıracağını sandığın insanın seni daha büyük zorluklara sokacağını en başından bilememek ne dikkate şayan...

  YanıtlaSil

Paylaşmak Güzeldir ;)