20.01.2012

Mektuplarım (4)

Bu aralar yoğunum ve bu sözü sevmem aslında. İnsanın bir mail atamayacak kadar yoğun olması sadece yüzeysellik göstergesi olur.
Tek sebep bu değil tabii. Yazacak bir şey bulamıyorum. Her yerde olduğu gibi. Sana özgü değil bu durulmalar.
Bazen yazıyım demek yazdırtıyor bazen de tek cümle kuramıyorsun
Konuşunca susamıyorsun sustu mu istesen de konuşamıyorsun öyle bir şeyler işte.
Ama alıştın sen bu bir varmış bir yokmuşlara...
Zaten rutinliği de beklenemez...
Bu adrese uğradıkça ve aklıma yazacak bir şeyler geldikçe yazıcam söz.
Ve aleyküm selam.
...

Yazan: Amak- hayal
__________________________________________________________


Bir cuma gününden, bir mesai sırasında, hayırlı bir günden kocaman bir
Merhaba diyorum.

Alıştın sen bu bir varmış bir yokmuşlara yazmışsın ya :) ona güldüm. Yani o sözün bana tebessüm ettirdi. Reel anlamda bana söylüyormuşsun gibi hissettim. Alışmadım. Ama kelebek misali sıkmak ve öldürmek istemem. İçinden gelirse yazarsın zaten. Doğallığı ben müdahale etmediğim zaman hoş.... Neden yazmıyorsun diye sitem etme hakkım yok, çünkü için, ruhun, kalbin yazmayı emrederse yazarsın ancak. Kaldı ki benim o hayat çemberimdeki insansan ve ben o çembere herkesi sokmuyorsam o insan da müdahale ile hareket etmeyecek kadar kendine emin ve kendine saygılı olmalı senin gibi. O yüzden ağzımı açıp sitem etmeme gerek yok. Sen yazdığın ve yazmadığın zamanlarla değil, sen olduğun için özelsin. Sen hep sende kalmalı ve sana ait olmalı...

Adrese uğradıkça demişsin... Sözünün gölgesindeki o adreste olacağım hep... Bir su damlası gibi çeşmenin ağzındaki o damlayım... Gidiyorum şimdi...Ama ikinci damlamda buradayım :) Damlayı beklersin veya beklemezsin, ben senin evinin çeşmesiyim sesimi duymak zorundasın :)
Kendine iyi bak. Görüşmek üzere...

Yazan: H.A


2 yorum:

  1. Yazılacak çok şeyler var. Bazen vakti saatini beklemek gerekebilir. O zaman duramassın yazmayınca. Baraş boşanır gibi boşanırsın.

    YanıtlaSil

Paylaşmak Güzeldir ;)