4.12.2013

İkilem

Boğazına çökmüş sigara dumanına inat oksijen istiyorsun biliyorum. Hem dumanlı olsun hem de nefesine takılmış tüm sis perdesine karşın temiz olsun ciğerlerinde dolaşan o her neyse işte. Her neyse anladım seni ben. Ellerinde geceden kalma ağır tütün kokusunu neden artık yadırgamayışını anladım. İnce parmaklıklı o dar balkondan sarkmak istiyorsun en dibe. Orda bir yerde sonsuz huzurun olduğu karanlık bir sessizliğe kim inandırdıysa seni gözün hep en diplerde… En’lerin en dibindesin şimdi. En sevinç duyduğun kahkahalarının çığlıkları geliyor diplerden yukarılara. İnce demirlerden içine işliyor usul usul. Ve ısıtırken üşütüyor tüm mazinin sevimli sesleri.
Bir film sona eriyor zihninde. Küllük son sigarana izin veremeyecek kadar gri. Eğik izmaritlerin dev gölgeleri var camın karşısındaki duvarda. Dipler gözünde güzelleştikçe ağzından çıkanların aksi hortum gibi görünüyor. Duvardakiler ayrı bir karanlığın habercisi.
Yerinde olsam eğik başımı kaldırır o koyu gecede en güzel yıldızı bulmaya çalışırdım. Rüzgâra yardım ederdim içime daha çabuk işlesin diye. Bir sökük gecenin ardından nefesi temizlenmiş uyanmaya çalışırdım. Gırtlağımı yakan tütünü sadece suyla bastırırdım. İnsanın en dibi yukarı çıkmaya hazırlandığı en son raddesidir. Açardım gözlerimi ardına kadar. El yordamıyla annemin yıkadığı en güzel kokulu çarşafı yatağıma geçirir, yastığımı kıskıvrak sarar öyle dalardım.
Unut ince parmaklıklı balkonların kahverengi manzaralarını. Ve sevilmediğin sevmediğin her şeyi bırak sigara ile dumanı arasında kalsın…

Güzel rüyalar diliyorum ellerindeki izmarit kokusuna inat... Sana hep güzel rüyalar diliyorum.
Amak-ı Hayal

8 yorum:

 1. bu müzik eşliğinde bu yazıyı okumak inanılmaz keyifliydi, sanırım bir süre daha buralardayım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uzun zamandır görüşmemiştik.
   Geldiğine sevindim..
   :*

   Sil
 2. bir sigara dumanı dumanı hayal derinliğinden, ruyalara bırakılan iyi dilek şuru tadında mutluluklar.

  YanıtlaSil
 3. heeey iyisin di mi.
  ben bloguna hep bakıyorum ki.
  toplistbloggers sitesinden bakıyom.
  arada kayboluyon sona yine geliyon, her zamanki gibi.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iiyiyim:)

   Gayet iyiyim;)

   Kocaman sevgiler...

   Sil

Paylaşmak Güzeldir ;)